Honor Roll

Year Name Club
2019 Tom McFarlane Leongatha
2018 Cyrus Monk Warragul (Melb Uni)
2017 Cyrus Monk Melb Uni
2016 Cyrus Monk Melb Uni
2015 Cyrus Monk Warragul
2014 Cyrus Monk Warragul
2013 Brenton Jones Warragul
2012 Brenton Jones Warragul
2011 Brenton Jones Warragul
2010 Brenton Jones Warragul
2009 Nick Aitken Leongatha
2008 Charles Howlett LaTrobe City
2007 Nick Aitken Leongatha
2006 Matt Jensen Carnegie Caulfield
2005 John McKenzie LaTrobe City
2004 Gerard Murphy Leongatha
2003 Joel Pearson Warragul
2002 Joel Pearson Warragul
2001 David Salton Warragul
2000 Leigh O'Hara Warragul
1999 Murray Fenwick Warragul
1998 Murray Fenwick Warragul
1997 David McFarlane Leongatha
1996 Luke Ryan Leongatha
1995 Wayne Kestle Warragul
1994 Wayne Kestle Warragul
1993 David McFarlane Leongatha
1992 Troy Warren Leongatha
1991 David McFarlane Leongatha
1990 Anthony Hemming Leongatha
1989 David McFarlane Leongatha
1988 Phillip Gallagher Warragul
1987 Dave McFarlane Leongatha
1986 Peter Phillips Traralgon
1985 David McFarlane Leongatha
1984 Rick Trevorrow Morwell
1983 David McFarlane Leongatha
1982 David McFarlane Leongatha
1981 Geoff Fletcher Morwell
1980 Tony Smith Leongatha
1979 David McFarlane Leongatha
1978 Greg Sands Sale
1977 Geoff Thomson Warragul
1976 Steve Cook Traralgon
1975
Michael Phillips Traralgon
1974 John Trevorrow Morwell
1973 Jim Phillipson Sale
1972 Len Van Berkel Traralgon
1971 Geoff Charleston Traralgon
1970 John Trevorrow Morwell
1969 John Trevorrow Morwell
1968 Robert Kypriotis Morwell
1967 Robert Kypriotis Morwell
1966 John Weir Warragul
1965 Darryl Edwards Warragul
1964 Darryl Edwards Warragul


Club Teams Category

Bairnsdale Wins: 0

LaTrobe City (previously Morwell & Traralgon) wins: 14

Leongatha Wins: 16

Wellington (previously Sale) wins: 1

Warragul wins: 18

Non Gippsland Club wins: 2

 

B Grade

Year Name Club
2018 Craig Keane Wellington / ADF
2017 Jim Timmer-Arrends Latrobe
2016 Col Aitken Latrobe
2015 Sam Warren Non Gippsland
2014 Paul Yeatman Warragul
2013 Peter Finlayson Warragul
2012 Tim Boote Bairnsdale
2011 Jarryd Jones Warragul
2010 Gerard Donnelly Caulfield Carnegie
2009 Jim Timmer-Arends Latrobe
2008 Unknown  
2007 Morgan Barnes Leongatha
2006 Geoff Thomson Warragul
2005 Geoff Thomson Warragul
2004 Tony Smith  

 

C Grade

Year Name Club
2018 Dave Webb Bairnsdale
2017 Thane Russell Latrobe
2016 Jimmy Lalor Warragul
2015 Mark Mason Warragul
2014 Ash Kozak Latrobe
2013 Lachlan Matthews Leongatha
2012 Thomas McFarlane Leongatha
2011 Cyrus Monk Warragul
2010 Peter Hollins Leongatha
2009 Rob Monk Warragul
2008 Unknown  
2007 Neil White  
2006 Not held?  
2005 Neil White  
2004 Dean Logan  

 

D Grade

Year Name Club
2018 Not held  
2017 Frank Bensted Warragul
2016 Daniel Bishop Warragul
2015 Not held  
2014 Frank Bensted Warragul
2013 David Lumby Leongatha
2012 Clint Wilson Warragul
2011 John Taylor: Latrobe

 

Women

Year Name Club
2005 Lindsay Brown  
2004 Monique Hanley Warragul

 

Juniors

Year Name Club
2005 Stuart Smith Latrobe
2004 Nick Aitken? Leongatha

 

 

 

Breaking News

Like us on Facebook or follow us on Twitter for timely updates to this year's event.

 

 

 

Site by Paul Yeatman © 2013 - 2021